تحلیل بازی فولاد خوزستان و پیکان تهران

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال؛
تحلیل بازی فولاد خوزستان_ پیکان تهران

 

امین سبحانی کارشناس خوزستانی و مربی بین المللی فوتبال به تحلیل بازی امروز فولاد مقابل تیم پیکان پرداخت.

به گزارش ایلنا از خوزستان، امین سبحانی در تحلیل این بازی، گفت: هر دو تیم به دنبال برد و ارتقاء جایگاه خود در جدول بودند، تیم فولاد خوزستان با بهره گیری از امتیاز میزبانی، بازی را با حملات زیاد بر روی دروازه پیکان آغاز کرد و سعی نمود با انجام پرس شدید منطقه ای و نفر به نفر در یک سوم دفاعی تیم میهمان، مدافعان این تیم را مجبور به اشتباه کرده و از موقعیت های بدست آمده استفاده کنند که به جز یکی دو موقعیت نصفه و نیمه موفقیتی بدست نیاوردند.

با گذشت بازی، تیم پیکان حاکمیت میدان را به تعادل رساند و سعی کرد با استفاده از ضربات ایستگاهی و بخصوص پرتاب های اوت خطرناک مدافع خود، موقعیت هایی بر روی دروازه فولاد ایجاد کرده و دروازه این تیم را با خطر مواجه کند ولی هر دو تیم در نیمه اول نتوانستند به اهداف خود برسند و بازی در این نیمه با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید.

در نیمه دوم نیز دو تیم تغییری در سیستم و تاکتیک های خود ایجاد نکردند و تیم پیکان با تمرکز در یک سوم دفاعی خود و پوشش خوب فضاها تا حدودی توانست حرکت رو به جلوی تیم فولاد را متوقف کند.

تیم فولاد با رویکرد دوندگی بالا، پرس شدید در زمین حریف و انتقال سریع از فاز دفاعی به فاز هجومی سعی در ایجاد موقعیت گلزنی داشت ولی تراکم بالای بازیکن های پیکان در یک سوم دفاعی خود، مانع رسیدن تیم فولاد به اهدافش شدند.

از نکات مثبت تیم فولاد می توان  به دوندگی بالا، پرس شدید و انتقال سریع از فاز دفاعی به فاز هجومی اشاره کرد ولی این رویکرد زمانی می تواند موثر باشد که تیم حریف اقدام به بازی سازی از خط دفاعی خود و انتقال بازی به یک سوم میانی کند. ولی در صورت تمرکز تیم حریف در زمین خودی و بستن فضاها و دادن توپ به فولاد، به نظر می رسد که فولاد طرح و برنامه موثری برای گشودن دروازه حریفان در این شرایط ندارد.

کادر فنی فولاد باید در دیدارهای آینده طرح و برنامه های هجومی متناسب با این رویکردهای دفاعی داشته باشد تا بتوانند امتیازهای لازم را جمع آوری کرده و به جایگاه حقیقی خود در جدول مسابقات برسند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی کولر گازی سامسونگ در اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.