زد و بندهای سیاسی باعث دلسردی جامعه ورزشی خوزستان شده است

مربی لژیونر فوتبال خوزستان می‌گوید: مجموعه نهادهای ورزشی و فوتبالی استان خوزستان چشم‌انتظار دولتی توانمند هستند تا با بهره‌گیری از منابع سرشار انسانی، فکری و دانشی استان، باعث رشد ورزش استان در تمام ابعاد شود.

امین سبحانی در گفت‌وگو با آفاق‌نیوز، اظهار کرد: جامعه ورزشی استان از رئیس‌جمهوری آینده مطالبات برحقی دارند، زیرا ورزش و به‌خصوص فوتبال خوزستان در سال‌های اخیر شرایط خوبی را تجربه نکرده و بسیاری از اهالی ورزش استان در اندیشه آینده‌ای روشن در دولت جدید هستند.

وی افزود: در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و در شرایطی که کشور یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخی خود را پشت سر می‌گذارد، بدیهی است راهبردها و راهکارهای خروج از مشکلات تلنبار شده ورزش استان و ورود به مسیر توسعه، مستلزم افزایش سرمایه اجتماعی در کشور و استان است که ریشه در اعتماد عمومی مردم و جامعه ورزش استان دارد.

سبحانی بیان کرد: بالطبع نادیده گرفتن مطالبات جامعه ورزش و مخصوصاً فوتبال خوزستان و کنار گذاشته شدن پیش‌کسوتان و نام‌آوران ورزش و فوتبال این استان باعث افول جایگاه ورزش و دوری از کسب افتخارات داخلی و بین‌المللی گشته و سبب افزایش نارضایتی و سرخوردگی ورزشکاران خوزستانی را به دنبال داشته است.

وی افزود: در سال‌های گذشته باوجود بهره‌بردن استان از منابع طبیعی ارزشمند شاهد رنج بردن ورزش این خطه، به‌خصوص تیم‌های نفتی و دیگر تیم‌های مردمی بودیم، ازاین‌رو مجموعه نهادهای ورزشی و فوتبالی استان خوزستان چشم‌انتظار دولتی توانمند و مدیر با بکار بردن از منابع سرشار انسانی، فکری و دانش بومی استان خوزستان می‌باشند.

سرمربی زسکای تاجیکستان، گفت: بدیهی است که شعارگرایی، زد و بندهای سیاسی و بده بستان‌های جناحی به‌قدر کافی باعث دلسردی جامعه ورزشی خوزستان گردیده و فرصت‌های موفقیت و رشد را سلب کرده است که دولت آینده می‌بایست با مدیریت اصولی باعث رشد و ارتقاء علمی، اخلاقی، اقتصادی و ورزشی جامعه شود و به پشتوانه سرمایه‌های انسانی کشور و استان خوزستان، با رعایت اصول تخصص و شایسته‌سالاری، مدیران ورزشی کارآمد و متخصص و نوآفرین را بر مسند مدیریت بنشاند و مقدمات پیشرفت و بالندگی ورزش استان به‌خصوص فوتبال که در خون مردم این خطه جاری است را فراهم نماید.

این کارشناس و پیش‌کسوت فوتبال، در پایان خاطر نشان کرد: ایجاد زیرساخت‌های مدرن متناسب با شرایط جوی و جغرافیایی سخت خوزستان، کمک به افزایش سطح علمی مربیان و مدیران باشگاه‌های مختلف ورزشی با استفاده از اساتید ملی و بین‌المللی، ایجاد برنامه‌های میان‌مدت و درازمدت برای بازگشت ورزش خوزستان به سال‌های طلایی و درخشان خود، ازجمله خواسته‌های جامعه ورزشی استان از دولت جدید است که امیدوارم در آینده‌ای نزدیک، شاهد تحقق آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.