سبحانی: مخالفت با میزبانی تیم‌های ایرانی هزینه سنگین دارد/شیوه بازی فولاد در لیگ برتر، تاکتیکی برای مقابله با حریفان آسیایی بود

سبحانی مربی بین‌المللی فوتبال می‌گوید: فدراسیون جدید فوتبال ایران برای همیشه به معضل عدم موافقت با میزبانی تیم‌های ایرانی پایان بدهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امین سبحانی در گفتگوی اختصاصی با ایلنا، گفت: این بازی مهم و حیاتی برای فوتبال ایران و تیم فولاد خوزستان در شرایطی برگزار می‌گردد که حق مسلم میزبانی فولاد خوزستان به بهانه‌های واهی گرفته شد و بازی در کشور ثالث یعنی عربستان برگزار می‌گردد. باید دید این سریال گرفته شدن میزبانی از تیم‌های ملی و باشگاهی ایرانی و تحمیل هزینه‌های گزاف به آن‌ها چه زمانی به پایان می‌رسد؟

وی افزود: هرچند آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با تدبیر و مدیریت موفق خود توانست حق پخش و تبلیغات محیطی را به باشگاه برگرداند اما نمی‌توان هزینه‌های سفر و اقامت و غیره که به باشگاه تحمیل شده را نادیده گرفت و در ادامه می‌بایست با همبستگی باشگاه‌ها و تدابیر مدیریت جدید فدراسیون فوتبال به این معضل پایان داد.

این مربی لژیونر خوزستانی به بُعد فنی این دیدار اشاره کرد و گفت: امسال کادر فنی فولاد، شخصیت، نظم و الگوی بازی خاص خود را به تیم القاء کرده است. استفاده از تاکتیک‌های مبتنی بر دوندگی بسیار بالا، پرس شدید در تمام مناطق زمین و انتقال سریع از فاز دفاعی به فاز هجومی و بالعکس، کارهای ترکیبی و زوج سازی در کناره‌ها و استفاده از ضربات ایستگاهی و بخصوص ضربات کرنر و اوت دستی می‌باشند که رویکردی مناسب برای تقابل و رویارویی با تیم‌های متمول و باکیفیت آسیایی را به فولاد داده است.

سبحانی ادامه داد: شاگردان نکونام دارای قابلیت بازی با درصد مالکیت توپ بالا و بازی‌سازی از زمین خودی هستند و با شناختی که از روحیات جواد نکونام دارم، این مربی جوان از زمان بازیگری و همچنین در دوران مربیگری، روحیه جنگندگی و اصرار به پیروزی دارد و از ابتدای فصل، برنامه‌های تیمی فولاد را در اندیشه تقابل‌های آسیایی خود پیش برده و با اتخاذ این تاکتیک در طول نیم‌فصل سعی در ارتقاءدادن و دیکته کردن تاکتیک پرس و انتقال سریع در بازی به تیم خود بوده تا در بهترین شرایط به مصاف تیم‌های آسیایی برود.

این مربی شاغل در لیگ‌های خارج از کشور، ادامه داد: در این راستا باید تمام پیشکسوتان، رسانه‌ها و طرفدران تیم، با نگاه ویژه‌تری به این بازی‌ها جهت ارتقاء و بالا بردن روحیه بازیکنان و کادر فنی، همراهی خود را به هر روشی اعلام کنند و امیدواریم تیم فولاد با  انرژی بالا و روحیه‌ای مضاعف بتواند از مرحله پلی‌آف عبور کرده و خود را در جمع تیم‌های مرحله گروهی ببیند و در رقابت‌های آتی در کنار سه نماینده دیگر کشورمان نیز موفق و سربلند باشند.

لازم به ذکر است، این دیدار قرار است روز شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۲۰:۲۰ دقیقه در ریاض پایتخت عربستان برگزار گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.