آرزوی هر مربی حضور در فولاد خوزستان است

مربی لژیونر اهل خوزستان، از عملکرد نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فوتبال کشور و همچنین صعود تیم استقلال ملاثانی به لیگ دسته اول تمجید کرد و خواهان حمایت همه‌جانبه از نمایندگان فوتبال استان در سال آینده شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از خوزستان، امین سبحانی مربی خوزستانی که سال‌هاست در سطح اول فوتبال کشورهای مختلف از جمله: عمان، تاجیکستان و قطر فعالیت می‌کند، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا، به تحلیل عملکرد تیم‌های فوتبال خوزستان در لیگ برتر فوتبال کشور پرداخت.

وی در خصوص عملکرد تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان، گفت: مسجدسلیمانی‌ها امسال علیرغم مشکلات فراوان مالی، موفق شدند با تلاش کادر فنی، بازیکنان و هواداران پرشورشان، جایگاه قابل قبولی در جدول به دست بیاورند. مطمئن هستم که اگر مشکلات پیرامون این تیم وجود نداشت، آنها می‌توانستند جایگاهی بالاتر را کسب کنند.

سبحانی اضافه کرد: این تیم هر ساله با مشکلات فراوانی دسته و پنجه نرم می‌کرد که باعث می‌شد برای ماندن در لیگ برتر، تا هفته‌های آخر تکلیفشان روشن نباشد، ولی امسال علیرغم همان مشکلات، کاری شایسته کردند که علاوه بر قرار گرفتن در جایگاه هشتم جدول، به یک‌چهارم نهایی جام حذفی نیز صعود کردند و حذف مقابل تراکتورسازی، چیزی از ارزش‌های این تیم که تمرکز کادر فنی و بازیکنانش به دلیل مشکلات مالی برهم خورده بود، کم نکرد. مربی به‌جای اینکه به مسائل فنی بپردازد دنبال حل مشکلات مالی باشگاه بود که اگر این مسئله نبود، می‌توانست با تمرکز بیشتری کارهای فنی را به‌خوبی انجام دهد.

وی ادامه داد: مردم فوتبالی مسجدسلیمان به این تیم عشق دارند و مسئولان باید تمام تلاش خود را بکار ببرند تا در فصل آینده این تیم پرطرفدار با قدرت بیشتر مقابل حریفان به میدان برود.

این مربی لژیونر خوزستانی در خصوص عملکرد تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نیز، گفت: صنعت یکی از تیم‌های دوست‌داشتنی کشور است که فوتبال را به زیبایی در هر شرایطی به نمایش گذاشته است. این تیم دچار فراز و نشیب فراوانی بود که آن‌هم به دلیل مشکلات مالی به وجود آمد.

صنعت نفت یک تیم ریشه‌دار است که هوادارانش در کشور زبانزد هستند و عشق را می‌توان در حمایت آنان از تیم‌شان به‌وضوح دید. نباید مسائل غیرفنی و مشکلات باعث شود تا این تیم باسابقه نتواند انتظارات هواداران خود را برآورده کند.

سبحانی ادامه داد: امیدوارم مسئولان منطقه آزاد اروند و نفت، برای حضور پرقدرت این تیم در لیگ آتی از همین‌الان برنامه‌ریزی کرده تا مربی و بازیکنان فارغ از مشکلات مالی، فوتبال ناب جنوبی را به نمایش بگذارند.

وی افزود: علیرغم این مشکلات، بهنام سراج و بازیکنانش موفق شدند جایگاه قابل قبول هفتمی را در جدول لیگ برتر به دست آورند. سراج از مربیان بومی و جوان است که احتمال دارد در فصل آتی نیز سرمربی این تیم باشد و امیدوارم با حل مشکلات مالی، توان فنی این مربی بیش‌ازپیش نمایان شود.

سبحانی در خصوص باشگاه فولاد خوزستان به خبرنگار ایلنا، گفت: باشگاه فولاد با داشتن بهترین امکانات، همواره سیاست‌اش استفاده از تیم‌های پایه برای تقویت تیم اصلی بود.

من سال‌ها در تیم‌های پایه‌ فولاد فعالیت داشتم و معتقدم که هیچ تیمی به‌اندازه فولاد حرفه‌ای عمل نکرده تا جایی که هر مربی اسم‌ورسم‌داری، آرزوی کار در این باشگاه را دارد.

وی ادامه داد: این تیم بسیار با برنامه عمل می‌کند و همواره یکی از باشگاه‌های بازیکن ساز بوده که سایر تیم‌های مطرح کشور و تیم ملی را تقویت کرده است.

سبحانی بیان داشت: خوشبختانه این تیم توانست با شایستگی به بازی‌های آسیایی راه پیدا کرده و امیدوارم در آسیا نیز، نماینده شایسته‌ای برای ایران و استان خوزستان باشد.

سبحانی تیم‌های پایه‌ فولاد را یکی از بهترین تیم‌های کشور دانست و گفت: نکات مثبت و ساختار فنی باشگاه به‌خوبی تعریف‌شده، طوری که هر رده سنی، یک زمین، سالن تکنیک و امکانات خاص خود را دارد که این نشان‌دهنده توجه ویژه مدیران فولاد به حرفه‌ای عمل کردن است.

وی افزود: ما یک اصل بنام Team behind the team یعنی یک تیم پشت تیم اصلی که می شود مدیریت باشگاه و یک تیم اصلی که کادرفنی و بازیکنان هستند، داریم که تیم پشت تیم اصلی فولاد، به‌درستی کار خود را انجام داده و همین مسئله باعث شده تا فولاد به یکی از حرفه‌ای‌ترین باشگاه‌های کشور تبدیل گردد و امیدوارم که تیم فولاد نوین نیز در سال آتی در لیگ یک کشور، نماینده شایسته‌ای برای خوزستان باشد. زیرا این استان مملو از بازیکنان با استعداد است که با صعود این تیم‌ها به لیگ‌های بالاتر، فرصت حضور بازیکنان جوان و گمنام استان فراهم می‌شود.

این مربی جوان با اشاره به قهرمانی تیم استقلال ملاثانی در لیگ دو و صعود این تیم مردمی به لیگ یک، گفت: این تیم با مشکلات فراوانی که داشت توانست با درایت داریوش هرمزی، مربی خوشفکر خود دل مردم این منطقه را شاد کند که امیدوارم با حمایت‌مسئولان از این تیم شاهد موفقیت‌شان در لیگ دسته اول‌کشور باشیم.

سبحانی در پایان در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا مبنی بر وضعیت مربیگری خود، گفت: من هشت سال مربی تیم‌های پایه فولاد خوزستان بودم، سرمربی مجیس عمان و زسکای تاجیکستان و یک تیم از قطر را داشتم و هم‌اینک با تیم فیزکند تاجیکستان همکاری می‌کنم و پیشنهاد‌هایی از تعدادی تیم‌های کشورهای حوزه خلیج‌فارس دارم که هنوز به دلیل شرایط کرونایی، به توافق قطعی با این باشگاه‌ها نرسیده‌ام ولی می‌توان گفت برای همکاری تاحدود نود درصد به توافق رسیده‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.