همه اعتبار فولاد با یک شکست از بین نمی‌رود

امین سبحانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست فولاد در داربی فوتبال خوزستان، اظهارکرد: همه اعتبار یک باشگاه بزرگ با یک یا دو باخت از بین نمی رود زیرا نتایج قبلی و جایگاه فولاد و همچنین نوع مدیرت و نگاه حرفه ای این باشگاه نشان می دهد که این تیم به ثبات رسیده است.

شکست فولاد مقابل نفت بد نیست

وی بیان کرد: برخی باخت ها در یک زمانی خوب است و باعث می شود که تیم ها بیدار شده و هوشیار شوند. اگر این باخت در اواخر لیگ و در حالی که فولاد برای قهرمانی یا کسب سهمیه می جنگید، بد بود اما در این برهه زمانی بد نیست و یک شوک و تلنگر برای بهتر شدن فولاد و رفع ضعف های این تیم است. البته به شرطی که فولاد از این شکست درس بگیرد. این نظر را در مورد شکست نفت آبادان پس از دو برد متوالی دارم و به نظرم شکست نفت مقابل آلومینیوم هم شکست بدی در این جای لیگ نیست.

فولاد در آسیا موفق خواهد بود

این مربی فوتبال با بیان این که مطمئن باشید فولاد در آسیا موفق خواهد بود، گفت: فولاد یک باشگاه حرفه ای است که از قبل نیز تفکر حرفه ای بر آن حاکم بوده است. ضمن اینکه فولاد در لیگ برتر می جنگد، تمرکزش روی بازی های آسیایی نیز است و قطعا نکونام برنامه خوبی برای بازی های مهم‌تر در آسیا دارد. به نظر من فولاد پتانسل جنگیدن در سه جبهه را دارد زیرا همان طور که خواسته بازیکن گرفته و تقویت شده است و تجربه حضور در آسیا را هم دارد و دارای یک سرمربی حرفه ای و باتجربه نیز است.

به نفت مسجدسلیمان خوشبین هستم

وی همچنین درباره عملکرد نفت مسجدسلیمان، عنوان کرد: عملکرد نفت مسجدسلیمان امسال بهتر از فصل قبل بوده است زیرا این فصل تا حدی از نظر مالی و مدیریتی به آرامش رسیده اند، ضمن این که به نظر من این تیم از نظر فنی هم بهتر است و حتی در شکست هایی که داشته، حق آن حداقل تساوی بوده است. من به نتیجه گیری نفت در لیگ بیستم خوشبین هستم و باخت های این تیم، از ارزش حسینی سرمربی تیم کم نمی کند. نفت در لیگ امسال جایگاه خوبی از نظر فنی خواهد داشت، البته به شرطی که حمایت ها از این تیم ادامه داشته باشد، نه این که نیم فصل اول به پایان رسید، دچار شرایطی خارج از فوتبال شود.

نفت آبادان بیش از حد انتظار ظاهر شده است

سبحانی با بیان این که قضاوت در مورد مدعی بودن نفت آبادان زود است، ادامه داد: اگرچه انتخاب سرمربی، جذب بازیکن و تمرینات تیم صنعت نفت آبادان برای حضور در لیگ بیستم دیر صورت گرفت و این تیم نتوانست با آمادگی مناسب وارد لیگ شود ولی با عملکرد خوبِ کادر فنی و قرار داشتن تلفیقی از جوانان و باتجربه ها در ترکیب این تیم، تا این جای لیگ توانسته بیش از حد انتظار ظاهر شوند ولی قضاوت در مورد مدعی بودن نفت، زود است زیرا در اوایل فصل، تیم ها کم و بیش به صورت تناوبی در جدول صعود و نزول دارند و هرچه جلوتر بریم، ثبات و کیفیت کاری تیم‌ها نمایان خواهد شد.

نگاه به نفت آبادان باید منصفانه باشد

وی بیان کرد: نگاه به تیم نفت باید منصفانه باشد و واقعیت ها را باید دید. به هر حال این تیم تاکنون نتایج قابل قبولی کسب کرده است و مطمئنا در بازی های آینده بازیکنان جدید، توانمندی و کارایی خوب خود را نشان خواهند داد. همچنین من می‌بینم که برخی، به تعدادی از بازیکنان جذب شده نفت، عنوان مُسن را می‌دهند که این عنوان صحیح نیست زیرا بیشتر این بازیکنان، کیفیت بالایی دارند و هر تیمی خواهان بازیکن خوب و باتجربه‌ای همچون طیبی و بیت‌سعید است که می‌توانند بالانس تیمی را در کنار جوانان جویای نام آبادانی، متعادل کنند و نتایج درخشان چند هفته اخیر نیز گواه این مهم است.

این مربی گفت: این که شرایط نفت آبادان در ادامه چطور پیش خواهد رفت، بستگی به تفکر و فلسفه باشگاه دارد و باید دید برنامه ریزی باشگاه بر چه اساس بوده و آیا هدف گذاری جهت کسب سهمیه است یا می‌خواهند فقط جزو شش یا 10 تیم بالای جدول باشند. با توجه به استراتژی کلی و سرمایه‌گذاری این باشگاه محبوب خوزستانی، می توان با جمع آوری امتیازات لازم در نیم‌فصل اول، بذر امیدواری را در دل هواداران برزیل ایران کاشت و انتظارات جهت کسب قهرمانی یا سهمیه آسیایی را بیشتر کرد.

تیم پشت تیم اصلی باید خوب باشد

وی عنوان کرد: به نظرم سه تیم خوزستانی در لیگ بیستم جایگاه خوبی کسب خواهند کرد و هواداران هم تاکنون از نتایج سه تیم فولاد، نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان راضی هستند. یک مثال وجود دارد که می‌گوید “تیم پشت تیم اصلی باید خوب باشد”. این یعنی مدیریت باشگاه‌ها نقش مهمی در موفقیت دارند که تاکنون نیز مدیریت باشگاه‌های خوزستانی حمایت خوبی از تیم های خود داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.